Kasulikud nõuanded

Kuidas valida madratsit suurema kehakaaluga inimesele?

Vaata kõiki madratsite pakkumisi
20.12.2019
mees tõstab madratsit

Keskmisest suurem kaalunumber on liigestele igapäevaseid toimetusi tehes koormuseks. Seetõttu on oluline, et keha saaks öösel välja puhata ning et uneaegne koormus oleks nii liigestele kui selgroole minimaalne. Ainult sellisel juhul suudavad liigesed taastuda ja suurest kehamassist tingitud vaevuste teket ära hoida.

Õige madratsi valimine on kriitilise tähtsusega, kuna aitab tagada täisväärtusliku une ja hea enesetunde ka olukorras, kus pikali asend ei ole inimese jaoks just kõige mugavam.

Mida peaks suurema kehakaaluga inimene madratsit valides silmas pidama?


Natuke jäigem on parem, kui liiga pehme

Pehme madrats kõlab nagu unelm, ent tegelikult tasub kõrge kehakaaluga inimestel (üle 90 kilogrammi) teha madratsi pehmuse osas mööndusi ja valida oma voodisse pigem jäiga madratsi.

Jäigem madrats toetab suurt keha paremini, eriti hästi mõjub tugevam küljealune selgroole hoides selle magamise ajal õiges asendis.

Jäikusastet saab reguleerida ka kattemadratsiga, mis aitab madratsi pealispinda kõvemaks muuta.


Pigem kõrge, kui madal

Et raske kandami all vajub madrats märkimisväärselt allapoole, tuleb madratsi valikul vaadata ka selle läbimõõtu ehk kõrgust, mis võiks olla vähemalt 30 sentimeetrit. Üldjuhul on vedrustusega madratsid paksemad. 

Silmas peaks pidama ka voodipõhja, et see suudaks raskusega toime tulla ega vajuks läbi. Näiteks voodipõhja all peaks kindlasti keskosas olema lisatoestus. 

Voodipõhja kandmisvõime välja selgitamisel tuleb uurida tooteinfot.


Väldi bonellvedrustust 

Bonell vedrusüsteem meenutab väljanägemiselt vedruvõrku. See on vanim tänini kasutusel olev vedrustussüsteem. Kopsakama kehatüübiga inimesele ei ole bonell-vedrud just kõige etem variant, kuna vedrustus võib aja jooksul nii-öelda ära vajuda. 

Madrats on küll magades mugav, kuid pikemaajalisel kasutamisel kipub bonell survele järele andma, vedrud venivad välja ja madratsi pind muutub ebatasaseks. Kui madratsil puhkab ööst öösse ühes ja samas kohas kogukam inimene, tekib selle tagajärjel lohk, mida enam välja ei saa.

Pocket-vedrud toetavad keha 

Tasku-tüüpi vedrusüsteemis on iga vedru pakitud omaette riidest taskutesse. Tänu tihedalt kokku pakitud vedrudele toetab madrats lamaja keha õigetest ja vajalikest kohtadest. Keha raskusele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult need osad, mis on suurema surve all.

Kogukama keha puhul on pocket-vedrustusega madratsi võime keha õigetest kohtadest toetada olulisem, kui sulgkaalus magajal, kelle kehamass on väike ega vaja nii palju toestamist.


Poroloon ja vatiin 

Vedrud on piltlikult öeldes madratsi karkass ja amordid, kuid oluline on ka see, mis vedrusüsteemi ümbritseb.

Kerekama inimese jaoks on tähtis, et vedrusüsteemi ümbritsev polsterdus peaks tugevale survele vastu ega vajuks massiivse raskuse all ära. Näiteks elastne profileeritud poroloon koos vatiinist vooderdusega, mida altpoolt toetab pocket-vedrusüsteem, toestab optimaalselt selgroogu ja aitab magamise ajal hoida selgroo loomulikku asendit.

Higistamise vastu

Keskmisest suurema kehakaaluga kaasneb tihtilugu higistamise probleem. Kui päevasel ajal saab seda leevendada mitmel moel (õhku läbilaskvad riided, higistamist piiravad hügieenitarbed, enese jahutamine jms), siis magades kaotab inimene oma organismi üle kontrolli.

Tõsi, magades inimese kehatemperatuur küll langeb, ent öine higistamine, eriti just suurema kehakaaluga inimestel, on siiski tavaline mure.

Üks võimalusi naha märgumist ära hoida, on kasutada lateksist kattemadratsit ja vältida mäluvahust madratsit. Lateks ei salvesta kehasoojust, nagu teeb seda memory foam, ja aitab seega hoida küljealuse neutraalsena.

On ka spetsiaalselt jahutavate omadustega (nn cooler kangad) madratsi pealiskangaid, mis lasevad õhul hästi liikuda ja hoiavad ära liigse higistamise. 
 

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.