Ostujuhendid

Kuidas valida külmikut?

Külmikute pakkumised
11.05.2015
Külmkapp

Tunduks nagu lihtne ülesanne, aga nagu kõigi teiste asjadega, on ka külmiku valimisel omad nüansid. Anname mõned soovitused, et lihtne asi veelgi libedamalt laabuks.

Mõõdud

Kuna tavaliselt on külmikule köögis välja kujunenud mingi teatud koht, siis oleks mõistlik lähtuda mõõtudest ning soetadagi eelmisega sarnane külmkapp ehk siis selline, mis oma mõõtude poolest kindlaks kujunenud kohale mahub. Loogiline oleks varasemalt ka pöörata tähelepanu sellele, et külmik kenasti toauksest sisse mahuks ning et juba paigaldatult selle ust täies mahus avada saaks.

Külmiku tehnoloogia

  • No Frost külmkapp – pideva õhuringluse tulemusel ei teki külmikusse jääd, kuna ventilaator viib niiskuse välja. Külmikut ei pea sulatama ning kuna jää puudumisega jääb jahutuse funktsioon isoleerimata, siis on ka külmkapi töö sellevõrra hulga efektiivsem. Küll on aga ventilatsioon mürarikkam ning kuivatab külmikus olevaid toiduaineid rohkem. 
  • Low Frost külmkapp – eelmisega üsna sarnane külmik, aga veidi jääd siiski tekib ning külmik töötab vaiksemalt.
  • Inventer mootoriga külmkapp – tavapärasest säästlikuma harjasteta mootoriga, mida juhitakse digitaaselt.
  • LED valgustusega külmkapp – energiasäästlikuma valgustuslahendusega külmik.

TOP külmikud

Külmiku sisu

Siin peame silmas riiuleid ja sahtleid, nende hulka, mõõte ja funktsionaalsust. Siin sõltub kõik paljuski tarbija enda eelistustest – kui näiteks ollakse harjunud ostma pudelilimonaadi ja pakimahlasid, siis võiks ka valitud külmkapil mõni nende hoiustamiseks sobiv riiul sees olla.
Kui suure mahuga on teie majas vaja külmiku osa, kui suurt osa võiks hõlmata aga sügavkülmik? Tavalised on külmikud, kus külmkapi osa on veidi suurem kui sügavkülmiku pool. 
Kas käite tihti poes või pigem võimalikult harva? Kas ostate liha suuremates kogustes ette ja/või korjate suvel erinevaid marju ning seeni, mida sügavkülmutada? Või ehk on teie varud nii suured, et vajate lausa eraldi sügavkülmikut ning sel juhul pole külmkapis sügavkülma osa väga palju tarviski? 

Müratase

Kuna külmkapp on pidevalt töötav kodumasin, siis võiks ta töötada võimalikult vaikselt. Enamjaolt jääb tavaliste külmikute mootori müra vahemikku 39-42 dB ning selle vahemiku äärmiste vahe on ka kõrvaga eristatav.

Energiaklass

Nagu mainitud, töötab külmik pidevalt. Kuigi hinnanguliselt on külmikute energiatarve viimase 20 aasta jooksul langenud 60% võrra, võiks uue külmiku siiski soetada võimalikult säästliku. Tänapäeval märgitakse kodumasinatele nende energiaklassid tähtedega, kus näiteks A+++ on kõige säästlikum valik ning D kõige rohkem energiat kulutav versioon. Selline tähistus võimaldab masinaid hõlpsalt ka omavahel võrrelda.
 

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2018 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.