Kasulikud nõuanded

Kuidas valida käekella?

Vaata kõiki käekellade pakkumisi
14.09.2015
käekell

Käekell on tänapäeval levinuim kaasaskantav kell, mis lisaks aja näitamisele on ka hinnatud aksessuaar, mis kellakandja isikupära näitab. Seetõttu ulatub käekella tootevalik odavatest, kuid täpsetest mudelitest, mille ainsaks ülesandeks on näidata õiget kellaaega, ülikallite staatusesümboliteni, mis täidavad eelkõige kalliskivide transpordivahendi rolli.
Kella valimine ei ole nii lihtne nagu esmapilgul näib. Siin on mõned tunnused, mis aitavad otsida seda õiget kella, mis vastab su stiilile ja vajadustele.

TOP meeste käekellad


Mehhanism

Kvartskellad – elektritoitega kellad, mis mõõdavad aega kvartsresonaatori stabiilse võnkesageduse alusel. Need kellad on oma mugavuse tõttu ka laialt levinud – neid pole vaja käima keerata ning näitavad aega väga täpselt, on odavamad ning jooksevad harva kokku. Patareid tuleb vahetada iga 2-3 aasta järel.

Mehaanilised kellad – Mehaanilise käigumehhanismiga käekell on elektroonilisest kallim, väiksema veakindlusega ning vajab regulaarset hooldust ja seadistamist. Õige hoolduse korral kestavad need kellad mitukümmend aastat. Mehaanilised kellad tänapäeval staatusesümboliteks.

Automaatkellad – mehaanilist tüüpi kellad, mille vedru keeratakse üles kasutades ära kellakandja keha liikumist. Automaatselt üleskeeratavaid käekellasid saab ka käsitsi üles keerata, et hoida kella töös ka siis, kui seda ei kanta, või juhul, kui kella kasutaja randmeliigutused ei ole piisavad kella vedru üleskeeramiseks. Tänu arenenud tehnoloogiale on automaatkellad täpsemad kui mehaanilised kellad.

Kellarihmad

Täisnahast rihm – kõige populaarsem, kasutuses enamasti klassikaliste kellade rihmana. Nahast rihm on mugav, soe, nahasõbralik, kuid kulub kiiresti, narmendab ning on niiskusele vastuvõtlik.

Metallist rihm – pika kasutusajaga, tugev ja vastupidav niiskusele, ent metallist käerihm on raske. Metallrihma valmistamisel kasutatakse kõige enam roostevaba terast, mida ka kullaga kaetakse. Kallimad mudelid on valmistatud titaanist – need rihmad on kerged ja tugevad.

Kummist rihm (silikoon,plastik) – selline rihm on kerge, vastupidav, kauakestev ning niiskuskindel. Enamasti on kummist rihm spordikelladel. Need on sobilikud aktiivse elustiiliga kellakandjatele. 

Keraamiline rihm – Kriimukindel, kerge ning vastupidav. Keraamiline rihm on luksuslik ning ei põhjusta allergiat, kuid ei ole põrutuskindel.

TOP naiste käekellad


Korpused

Kellamehhanismid on paigaldatud erinevate korpuste sisse, mis kannavad põhilist kaitsefunktsiooni.

Plastikust (kumm, silikoon) kellaraamid on vastupidavad, odavad ning kvaliteetsed.

Metallist korpus - Roostevaba terasest (ka kullast) raamid on kõige enam kasutatav materjal korpuste tootmisel - need on tugevad ja kauakestvad. Titaanisulamiga kellakorpus on usaldusväärne ning kauakestev luksusese, kuid need on kiiresti kriimustuvad ning roostetavad. Mida rohkem titaani sulamis on, seda kergemad ja kallimad kellad on.  Metallist korpus on veekindel, tugev, kuid kergesti kriimustuv.

Lisaomadused

  • Usaldusväärsus – ei loe ainult usaldusväärne mehhanism, vaid selle kaitsekorpus, veekindlus ja põrutuskindlus.
  • Veekindlus – kui soov on minna kellaga ujuma, soovitame valida kella, millel kirjas „Water resistant to 100m“ , „Water resistant to 10 bar“ või „Water resistant 10 ATM“. Kui kellal on kirjas „Water resistant“, siis on see kaitstud vaid õhuniiskuse eest.
  • Põrutuskindlus – väikeste müksude eest on kaitstud üldjuhul kõik kellad, spetsiaalne kaitse on märgitud sõnadega „Shock resistant“ või „G-shock“.
  • Klaas – Võib olla valmistatud plastikust (pleksiklaasist), kristallist, mineraalklaasist, safiirklaasist. Kõige kõrgekvaliteetsemaks loetakse safiirklaasi, mida on peaaegu, et võimatu kriimustada ning raske purustada. Sellele järgneb mineraalklaas ja kristall. Kõige kiiremini kriimuv on plastikust klaas.
  • Kronograaf – stopperifunktsiooniga kell. See on kasulik sporti tegevatele inimestele.

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.