Menüü

Blogid

09.06.2016

5 fakti tolmuimejast, mida sa ilmselt ei teadnud

Tolmuimejatele pööratakse järjest vähem tähelepanu, kuna järk-järgult võetakse kasutusele targad rob...

20.05.2016

Kuidas valida riideid, et vältida "mul pole midagi selga panna" probleemi?

Ehkki riidekapp on suurest riidekuhjast purunemas, ei ole siiski midagi selga panna – see situatsioo...

27.04.2016

5 halvimat kinki äsja emaks saanud naisele

Pere kasvab ning kõik sugulased ja sõbrad ruttavad uusi vanemaid tervitama. Loomulikult tullakse kül...

21.04.2016

Kõlarid - mitte ainult kõrge kvaliteediga heli

​Muusika on suurepärane abivahend üksinda lõõgastumiseks, olles samal ajal ka meelelahutuslik ning m...

04.04.2016

Kuidas valida õiget aiatehnikat?

Kevad on kätte jõudnud ning aianduse entusiastidel algab vilgas aeg – aeg on valmistuda intensiivsek...

31.03.2016

Kevadine salat apelsini-basiiliku kastmega

Ei ole paremat kui kevadine päikeseline ilm. Kevad on käes ning põnevad hetked on meid ees ootamas. ...

22.03.2016

10 tegevust, mida puhta maja omanikud iga päev teevad

Mõni inimene arvab, et koristamine on tegevus, mille võib jätta nädalavahetuseks ning selleks, et ko...

5 fakti tolmuimejast, mida sa ilmselt ei teadnud

Tolmuimejatele pööratakse järjest vähem tähelepanu, kuna järk-järgult võetakse kasutusele targad robottolmuimejad. Siiski on tolmuimeja endiselt üks enimmüüdud (Eesti populaarseima e-poe Kaup24.ee esindaja sõnul) tooteid. Kas arvad, et tead tolmuimejatest kõike? Toome välja mõned huvitavad faktid, mida ilmselt kuuled esimest korda.

  1. Esimene tolmuimeja on pärit aastast 1866, mil Ives W. McGaffney tutvustas maailma esimest tolmuimejat. See tolmuimeja oli käsitsi töötav lõõtsaga mudel – ühe käega liigutasid käepidet, et luua torus vaakum, teise käega suunasid toru sinna, kus oli parasjagu tolmune. Kuigi vaakum eemaldas põrandalt kiiresti mustuse, polnud tolmuimejal veel filtrit, mis tolmu kinni oleks püüdnud. Seetõttu paiskus masinasse imetud tolm kohe ventilatsioonist välja. Selline „puhastamise“ meetod jäi standardiks kuni aastani 1901, mil Hubert Cecil Booth võttis kasutusele filtri.
  2. Hobustega veetav tolmuimeja. Esimene professionaalne tolmuimeja loodi 1901. aastal Suurbritannias Hubert Cecil Booth poolt. Nimeks oli sellel masinal „Puhuv Bill“ (Puffing Billy). Tänapäeva tolmuimejad on nii kompaktsed ja kerged, et veider on mõelda, et kunagi veeti tolmuimejat hobustega. Ruumide puhastamiseks tõmmati voolikud läbi akna, et elanik saaks oma vaibad puhtaks teha. Teinekord oli tolmu imemiseks vaja vähemalt kaht inimest. Mehhanism töötas bensiinimootoriga. Juba järgneval aastal omandas seadme ka Inglismaa kuningas ning kasutas seda Buckinghami palee korrashoidmiseks. Mõned inimesed ostsid selle seadme ja panid keldrisse, lohistades voolikuid koristamiseks igasse tuppa. Selline tolmuimeja oli väga lärmakas ja kohmakas ning tekitas nii omanikele kui naabritele meelehärmi.
  3. Esimene tolmuimejate tootja – Hoover. Ameerika ettevõte Hoover ostis vajaliku patendi ning alustas 1908. aastal esimeste elektriliste tolmuimejate tootmist. Need ei näinud küll väga esteetilised välja, kuid disainer Henry Dreyfussas arendas seda masinat ning muutis väljanägemise paremaks. Seda tolmuimejat hakkas levima US keskklassi seas
  4. Kõige pikemalt töötav tolmuimeja – aastast 1930. Üks naine ostis 1930. aastal Electrolux tolmuimeja. Katki läks see alles 2008. aastal. Electrolux esindajad... Tänapäeval toodetavaid tolmuimejaid ja muud kodutehnikat kritiseeritakse pidevalt liiga lühikese eluea tõttu.
  5. Esimene tark tolmuimeja – Electrolux Trilobite. 1996 esitleti BBC telesaates esimest robottolmuimejat Electrolux Trilobite. See oli ühendatud vooluvõrku ning liikus ruumis iseseisvalt ringi. Et asjadele mitte otsa põrgata, oli tal sisseehitatud ultrahelisenor. Hiljem võeti kasutusele infrapuna andurid.  Aastal 2001 hakati neid masinaid tootma sarjana. Muideks, Trilobite nimi pärineb väljasurnud trilobiitide lülijalgsetest.

Ehkki robottolmuimejad on teinud kiire arengu, on klassikaline tolmuimeja siiski vajalik – robottolmuimejaga on keeruline imeda tolmu nii laest, treppidelt kui nurkadest. Seetõttu arendatakse usinalt ka „tavapäraseid“ tolmuimejaid. 

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals

© 2008-2017 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.